Září 2010

Nestor

8. září 2010 v 15:26 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Poprvé se Nestor objevil v příběhu Tajemství Jednorožce kdy na zámku Moulinsart sloužil dvou bratrům Brabcovým. Nakonec se obrátil k dobru a slouží Kapitánu Haddockovi. Od příběhu Tajemství Jednorožce se ukazuje skoro všude. A neopuští zámek!

Nestorova historie:

Jak užý jsem řekl, prve sloužil Nestor padoušským bratrům Brabcovým od kterých potom odstoupil. Objevuje se skoro v každém díle od Tajemství Jednorožce. Slouží zde Kapitánu Haddockovi, protože na zámku dříve žil Haddockův předchůdce rytíř Francoise de Haddocque.

Nestor na zámku také chová kočku a proto mnoho nechce v síni Filutu...

Filuta

8. září 2010 v 15:18 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Filuta je zlobivý Tintinův pejsek. Je v každém dílu. V komiksech často mluví kdežto v kreslených filmech jako Tintin a Chrám Slunce (Tentén a Chrám Slunce) pouze štěká. Často bývá unesen nějakým živočichem nebo mu hrozí nebezpečí. Takový příklad jsme mohli vidět třeba v příběhu Ulomené Ucho kde chtěli Filutu dokonce zabít nebo v příběhu Chrám Slunce kdy Filutu unesl kondor do svého hnízda. Tintin si často myslí, že najde stopu ale někdy je to jen stopa po kočce kterou Filuta cítí a chce jí honit. Je to i neuvěřitelný pojídač kostí....