Červenec 2010

Tryfon Hluchavka

29. července 2010 v 15:16 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Tryfon Hluchavka je sympatický vědec, který někdy svou nedoslýchavostí vadil kapitánu Haddockovi. Jinak je to dobrý přítel Tintina ale docela nedoslýchavý přestane být v díle Míříme na Měsíc (rok vydání: 2009).

HLUCHAVKOVA HISTORIE:

Tryfon se objevil v Tintinových dobrodružstvích až v díle Poklad Rudého Rackhama, kde půjčil Tintinovi svojí "žraločí ponorku". Hluchavka dříve často nosil malé kyvadlo, které mu ukazovalo, kde může být zlato. Toto kyvadlo poprvé použil v Pokladu Rudého Rackhama.

Příště pejsek Filuta!!!

Obrázky z Hergéových komiksů

28. července 2010 v 12:47 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Zde jsou nějaké obrázky z internetové stránky Google, kde jsem našel fotky ze stránek komiksů s Tintinem...

 První kroky na Měsíci

Tintin v TibetuKapitán Haddock

27. července 2010 v 15:20 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Kapitán Haddock se poprvé objevil v Tintinových dobrodružstvích v díle jménem "Krab se zlatými klepety". Původní alkoholik na alkoholu více než závislý se však později proměnil v slušného chlapíka, tedy, trochu. Haddock však nesnáší minerálku a stále jiné pití-pořád má rád alkohol. Vždy však pomáhá Tintinovi, a to někdy i velmi věrně (např.v příběhu "Chrám Slunce").Kapitán Haddock bydlel velmi dlouhou dobu v bytě, až později se usídlil na zámku Moulinsart. Na Moulinsartu kapitán postavil dokonce i výstavu svého předka.

O Haddockovi by se nemuselo říci, že je jen slušný. Pokud už má všeho dost tak začne řvát. Navíc jeho slovník obsahuje v nadávkách různá slova, ne však vulgární, jako třeba "Patagonci, Orangutani!" apod.

Haddock je dokonce někdy i strašpytel, dokáže však litovat zmizení svých blízkích. V díle "Chrám Slunce" dokonce Tintina, přepadlého za vodopád, velmi litoval... Přesto je to hodný muž. Stále zřejmě zůstane Tintinovým jedním z nejlepších přátel a bude mu pomáhat.

 Nahoře vidíte obrázek, kde se poprvé Tintin dostal ke kapitánovi Haddockovi v díle "Krab se zlatými klepety" oknem.

Příště mám pro Vás nachystaného Dr.Hluchavku ale to až příště!

Asterix Gladiátorem

25. července 2010 v 21:29 | mojeznamky |  Asterix a Obelix
Galský prefekt se rozhodl dovézt Césarovi z Gálie originální dárek-Barda Trubadixe.César ale nechá Trubadixe zavřít do věznice a chce ho pustit do Cirkusu kde má být sežrán Lvy.Asterix a Obelix se mu ale vydávají na pomoc.Po nelehkých překážkách se u Caiuse Hlupuse nechávají najmout a stávají se gladiátory.Nakonec Trubadixe zachrání a vrátí se do své vesnice...
Ps:Nejvíce mně dostal Obelixuv pozdrav:"Nazdar Julku ty stará vojno".
Postavy:Asterix
             Obelix
             Trubadix
             Majestatix
             Caius Hlupus
             César
             Piráti
             Brutus
             Legionář Cantus
             Chichotix

Asterix Gladiátorem