Duben 2010

Asterix a Gotové

24. dubna 2010 v 17:30 Asterix a Obelix
Druid Panoramix se chystá na schůzi druidů do Karnutské lesa.Potom co dostane cenu za nejlepšího Druida roku ho unesou Gotové.Asterix a Obelix se ho snaží najít.Nakonec zjistí že zlý vizigotský král ho uvěznil a vidírá ho aby mu prozradil jak se připravuje kouzelný lektvar.Druid odmítá.Nakonec ho nechají spolu s Asterixem,Obelixem a jedním tlumočníkem zavřít do věznice.Při mučícíh hrách ale tlumočník zaůtočí na krále Telefrika a nechá ho uvěznit.Asterix a Panoramix ale dostávají nápad.Všem můžům v zemi dávají kouzelný lektvar.Ti si pak vzájemně vyhlásí válku a budou bojovat zatímco Asterix,Obelix a Panoramix se vrátí do své vesnice.
Postavy:Asterix
Obelix
Panoramix
Trubadix
Septantenesix
Generál Nelidus
Theorik
Hysterik
Mizerik
Notorik
Flourik
Lyrik
Satirik
Purčmidratik
Barometrix
Kastrolik
Elektrik
Carfiolus
Kabátus
Komiks

Tintin

24. dubna 2010 v 13:20 | HAAS (jeden z autorů blogu) |  Tintin
Tintin toho umí dost... Má asi jedenáct let, je obratný, umí dobře zacházet se zbraněmi. To, co je však k podivení, je to, že nemá rodinu. Tu jedinou nahrazuje jen jeho věrný pes filuta...

Tintin má i dobrou kondičku, umí perfektně mluvit jazyky apod. Dosud vyšlo na celé Zemi asi 24 komiksů. Charakteristickými znaky tohoto komiksového hrdiny jsou třeba trička (modré, žluté, hnědý plášť, modrý svetr).Spousta Hergéovích komiksů se točí hlavně kolem něho (včetně Případu Hluchavka, ve kterém se asi Hergé více za měřil na Hluchavku než na Tintina).

Francouzský kreslíř Hergé, který si Tintina vymyslel, dal světu výborný příklad v psaní komiksů a dobrdodružstvích. Vždy najdete krásně animované listy. V češtině je komiks navíc výborně čitelný-vždy napsán počítačově tisklím písmem. Ale zpět k Tintinovi:

Čtyřiadvacet komiksů, ve kterých je Tintin, navazují na předešlé díly. Tento hrdina má jedny z nejlepších přátel: Pes Filuta (Francozsky Milou), Kapitán Haddock nebo také dvojčata Tkadlec a Kadlec, policisti...

Příště něco o Kapitánu Haddockovi!